Эл аралык “Сапат” билим берүү мекемеси так илимдер сабактарынан Республикалык олимпиададагы орундардын 93 пайызын ээледи

Мектеп окуучуларынын Республикалык олимпиадасынын IV этабында так илимдерге бөлүнгөн 30 байгелүү орундун ичинен, 28 орунду Эл аралык “Сапат” билим берүү мекемесинин окуучулары ээлешти. Эл аралык “Сапат” билим берүү мекемеси гимназия статусунда болгондуктан жыл сайын так илимдер сабактары боюнча тереңдетилген багытта катышууга мүмкүнчүлүк берилген. 

Ошондой эле, гуманитардык сабактардан Эл аралык “Сапат” билим берүү мекемесинин 11 окуучусу байгелүү орундарга жетишти.

Жалпысынан Эл аралык “Сапат” билим берүү мекемесинин лицейлеринен Республикалык олимпиадасынын IV этабына 91 окуучу катышып, анын ичинен 39 байгелүү орундарды ээлешти. Тактап айтканда 1-орунду 13 окуучу, 2-орунду 13 окуучу алып, 13 окуучу 3-орунду багындырды.

Мектеп окуучуларынын олимпиадасы 10чу жана 11чи класстар үчүн 10 предметтен; кыргыз тили, орус тили, англис тили, информатика, математика, биология, химия, физика, география, тарых сабактарынан жыл сайын Кыргыз Республикасынын Билим берүү жана илим министрлиги тарабынан өткөрүлөт. 2017-жылы Республикалык олимпиаданын IV этабына бардык облустардан жана Ош, Бишкек шаарларынан 316 окуучу катышты.


ЭЛ АРАЛЫК "САПАТ" БИЛИМ БЕРҮҮ МЕКЕМЕСИ

МЕКТЕП ОКУУЧУЛАРЫНЫН ПРЕДМЕТТИК ОЛИМПИАДАСЫНЫН РЕСПУБЛИКАЛЫК ТУРУНУН ЖЕҢҮҮЧҮЛӨРҮ







Аты, фамилиясы

Мектеп

Предмет

Класс

Орун

1

Айана Баекова
"Айчүрөк" Бишкек лицейи
Англис тили

10

1

2

Мирхалил Касымов
Ж.Баласагын атындагы Токмок лицейи
География

10

1

3

Сейитбек Мырзакматов
Ж.Баласагын атындагы Токмок лицейи
Биология

10

2

4

Кайрат Жумаев
Ж.Баласагын атындагы Токмок лицейи
Физика

11

3

5

Каныкей Турдалиева
З.Бектенов атындагы Ысык-Көл кыздар лицейи
Орус тили

11

3

6

Айзирек Доронбекова
З.Нурматова атындагы Жалал-Абад кыздар лицейи
Кыргыз тили

10

1

7

Аламбек Гуламидинов
И.Раззаков атындагы Кызыл-Кыя лицейи
Информатика

10

3

8

Элдияр Джееналиев
Кадамжай "Семетей" лицейи
Кыргыз тили

11

2

9

Артур Садиков
Кадамжай "Семетей" лицейи
Физика

11

2

10

Байаман Базарбаев
Кадамжай "Семетей" лицейи
Химия

11

2

11

Жолдубай уулу Бекжол
Кадамжай "Семетей" лицейи
Математика

10

3

12

Данияр Жолматов
Кадамжай "Семетей" лицейи
Физика

10

3

13

Бектемир Асылбек уулу
Курманбек Баатыр атындагы Жалал-Абад лицейи
Биология

10

1

14

Шаршенали Саиткулов
Курманбек Баатыр атындагы Жалал-Абад лицейи
Химия

10

2

15

Мирбек Бакиров
Курманбек Баатыр атындагы Жалал-Абад лицейи
Информатика

10

2

16

Чынтемир Сабыров
Курманбек Баатыр атындагы Жалал-Абад лицейи
Физика

11

3

17

Бекназар Токтосунов
М.Субакожоев атындагы Нарын лицейи
Англис тили

11

2

18

Эмир Касымалиев
М.Субакожоев атындагы Нарын лицейи
Биология

11

3

19

Бегалы Чикетаев
Манас Ата-Себат Талас балдар лицейи
Математика

11

1

20

Иляс Батырбеков
Манас Ата-Себат Талас балдар лицейи
Химия

10

1

21

Саиддин Афтандил
Манас Ата-Себат Талас балдар лицейи
Химия

11

1

22

Даян Мелисов
Манас Ата-Себат Талас балдар лицейи
Биология

11

1

23

Азат Жунусалиев
Манас Ата-Себат Талас балдар лицейи
Кыргыз тили

11

2

24

Жакшылык Сабыров
Манас Ата-Себат Талас балдар лицейи
Кыргыз тили

11

3

25

Кушчубек Калыкулов
Ош "Сема" лицейи
Тарых

11

1

26

Акбаржан Мадаминов
Ош "Сема" лицейи
Информатика

10

1

27

Амирбек Абдырасулов
Ош "Сема" лицейи
Математика

10

2

28

Айдар Камалов
Ош "Сема" лицейи
Химия

10

3

29

Абдыкерим уулу Эржигит
Ош "Сема" лицейи
Химия

11

3

30

Марат кызы Медина
Талас "Мээрим-Себат" кыздар лицейи
Орус тили

10

2

31

Айзат Урманбетова
Талас "Мээрим-Себат" кыздар лицейи
Биология

10

3

32

Дослан Жекшеев
Х.Карасаев атындагы Ысык-Көл лицейи
Математика

10

1

33

Азамат Мырзабеков
Х.Карасаев атындагы Ысык-Көл лицейи
Физика

10

1

34

Арсен Касымов
Х.Карасаев атындагы Ысык-Көл лицейи
Информатика

11

2

35

Амангелди Жусубалиев
Ч.Айтматов атындагы Бишкек лицейи
Информатика

11

1

36

Мансур Эгембердиев
Ч.Айтматов атындагы Бишкек лицейи
Тарых

10

2

37

Саадинур Азизбек уулу
Ч.Айтматов атындагы Бишкек лицейи
Математика

11

2

38

Болот Бекболотов
Ч.Айтматов атындагы Бишкек лицейи
Информатика

11

3

39

Нурдөөлөт Өмүралиев
Ч.Айтматов атындагы Бишкек лицейи
Физика

11

3

Close
Close